Categorieën
Sport Triathlon

In Zeer Goede Staat

Mijn vijfde Kwartje Triathlon zit er op. Niet als triatleet (dat deed ik van 1986 tot 2010), maar als PR-man namens de organisatie. Ik begin me inmiddels af te vragen wat zwaarder is. Meedoen of organiseren? In het bestuur zitten nogal wat luitjes die er 100% voor gaan en zelf ben ik ook nogal fanatiek. Bij het vlekkeloos organiseren komt nogal wat stress kijken. Aan alles gedacht? Is het water goedgekeurd? Hoe is het weer en zijn er calamiteiten?  Het antwoord is: gelukkig alles was In Zeer Goede Staat!

Op het affiche en voor pagina van het programmaboekje stonden dit jaar twee lachende mannen van de triathlon vereniging IZGS (In Zeer Goede Staat) uit Haarlem. Met Eelke Mourik heb ik mailcontact en vraag hem of hij in het programmaboekje een interview wil. Zijn ingevulde vragenformulier komt met snedige antwoorden retour met de vermelding: ‘Ik heb het aantal inschrijvingen van onze vereniging geteld en kom nu tot 26, waarmee we het record van vorig jaar gaan verbreken’.

Het Dames Trio dat zich op het laatst nog inschreef (staan niet op de deelnemersfolder), maar halen straks wél het affiche? (foto Patrick Hogervorst)
Met je vader samen over de finish, om het later ooit zelf te doen?

Het zorgde er zaterdag voor, dat er opvallend veel deelnemers in de oranje-blauw outfit springend en jolig uitgelaten over de finish gingen. De grootste kans natuurlijk om volgend jaar weer de voorpagina te halen, maar onderschat die jubelende trio’s teams niet…

Het neerzetten van de beachvlaggen, o.a. mijn klus op de wedstrijddag.

Het organiseren van zo’n evenement bestaat voor mij uit drie gedeeltes. Maanden voorbereiding, daarna de wedstrijddag die veel te snel voorbij gaat. Maar de lange napret, daar doe ik het voor. Bijna de hele zondag besteed ik met na-teuten en foto’s kijken en die lol blijft nogal wel even heerlijk sudderen….

Emiel voor de 3e keer winnaar, links zijn broer Chris en rechts vader en speaker Hans.

Emiel van Tongerlo (1:51) en Morena Stevens (2:04) wonnen voor de derde keer op rij het Kwartje. Vooral bij de mannen doen bij ons de ‘oudjes’ het goed. Emiel 40+ won overall en de 55 jarige Peter-Johan Dillo (1:54) werd derde overall.

De oudjes bij de mannen doen het goed, Peter-Johan in gesprek met Emiel.

Toevallig had ik in het programmaboekje een interview met Peter-Johan geplaatst. In 1989 deed hij voor het eerst mee aan het Kwartje. Als 18 jarige behaalde hij een verdienstelijke 36e plaats in 2:12. ‘In 2014 heb ik het weer wat meer opgepakt en ben ik steeds fanatieker geworden. In 2015 en 2017 mocht ik meedoen aan de Ironman Hawaii (de mooiste van allemaal)’. Ook dit jaar mag hij daar nog een keertje starten. Wat een klasbak die Peter-Johan!!!

Wie komt het eerst uit het water? Links starter Joop Stevens, daarnaast de bezemwagen mannen Hans Koopman en Derk Looijesteijn en rechts Patrick Hogervorst.

Het bestuur pakt het steeds beter op. Voor de start hadden we de bekende oud-triatleet Joop Stevens gevraagd. Onze Facebook pagina ontplofte bijna van de likes en reacties van oud-leerlingen. Bijvoorbeeld Renata Onderwater: ‘By far de leukste leraar die ik heb gehad’.

Joop Stevens is de tachtig gepasseerd maar nog geen spat veranderd, wat een leuke vent!

Joop is ook een echte triathlon verzamelaar. Alles wat in de krant verscheen (tot het jaar 2000) over het Kwartje verzamelde hij in 17 dikke mappen, die nu in het museum zijn beland. Nadat het Kwartje in 1983 begon heeft hij 6 jaar aan de kant gestaan om aan te moedigen. In 1989 besloot hij dat het tijd werd om mee te doen met deze uitdaging, om drie sporten te doen. Uiteindelijk deed Joop zestien keer mee. De eerste keer zonder verwachting. ‘Eerst maar eens proberen, lopen en fietsen kon ik wel, maar voor het zwemmen moest eerst m’n A- diploma gehaald worden’.

‘Volgens mij is het mijn 25e editie in 37 jaren’. De 200ste wedstrijd is hij in ieder geval dik gepasseerd. In september doet Willem van der Voort weer de hele triathlon van Almere.

Na afloop spreek ik m’n zwemmaat en hoofdsponsor Willem van der Voort. Bij hem stond vanwege een schouderblessure het zwemmen op een laag pitje. Gelukkig herstelde hij en kon z’n 25e Kwartje volbrengen. Ooit was het Kwartje zijn eerste wedstrijd. ‘Uit respect deed ik die voor mijn overleden schoonvader, die erg genoot van deze legendarische wedstrijd. Altijd als ik weer start denk ik aan mijn overleden ouders, schoonouders en zwager. En tijdens de wedstrijd geniet ik echt van de mensen langs het parcours, speciaal in de Schorweg en bij de vrienden van Boltha en de familie van Frans Tielens’.

Maandag zwem ik met Willem drie kilometer, doen we een bakkie bij mij thuis. Want over triathlon raken we nooit uitgepraat….!!!!

En de komende tijd wordt het pannenkoeken eten! Waarom?

Ben je toevallig in Drenthe? Vergeet Orvelte dan niet en bezoek de pannenkoekwinkel.

Dat het eten van pannenkoeken goed is voor duursporters, bracht het bestuur op het idee om het als aandenken te gebruiken. Bestuurslid Marianne kwam toevallig in aanraking met Professor Pannenkoek uit Orvelte. Speciaal voor de triatleten gaat Professor Pannenkoek uit zijn laboratorium voor ons de ambachtelijk zakjes pannenkoekenmeel bereiden. Bij het ophalen van de startnummers, kregen de deelnemers dit als aandenken.

Ons nieuwsjaarskaartje van 2022. Dankzij de extra pannenkoekenmeel, ga ik ze ook in 2026 weer bruin bakken!

Ook het bestuur en een aantal vrijwilligers mochten een zakje meenemen. Dat wordt pannenkoeken eten in huize Zwaag!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *