Eco-fitness: aan de slag voor je gezondheid én het klimaat. M’n bomenclub bedenkt van alles om mensen op de been te brengen. Helaas, nieuwe spitters kwamen niet op het bericht, wél negen ervaren MBB’ers uit onze appgroep. De eerste oogstdag in Middenmeer leverde 1031 zaailingen op.
In het nieuwe jaar kwamen er nog geen nieuwe bomenredders bij. Als laatste kwam ik zaterdag 3 januari bij de oogst locatie in Middenmeer om me bij oogstcoördinator Derco te melden. Ik zie allemaal vertrouwde gezichten. Even snel handje schudden en elkaar een goed nieuwjaar wensen. Nog even wachten op Thijs, want die is net nog iets later en babbelen met m’n bomenvrienden.

Hé, daar zie ik toch een nieuwe dame, die ik van de triathlon en zwemmen ken: Gerda Holla. Ze herkent me niet gelijk. In mei kwam ze als verslaggever bij onze open water zwemclub om een stukje te schrijven, waarover ik dit blog bericht maakte.

Ook nu is ze voor de krant gekomen, we moeten nog even wachten maar er komt vast een enthousiast verhaal over ons in de Schager Courant. Gelukkig heb ik de tas met MeerBomenNu hesjes mee. ‘Iedereen even zo’n ding aan, dat is goeie reclame voor de club’. Gerda is met Derco in gesprek en vraagt wat ons doel is. Ik meng me er brutaal in en met een gekke bek zeg ik: ‘Voor een kwart doe ik het voor de natuur, maar voor driekwart voor de lol’. Ben benieuwd of ik dit ga lezen in haar verslag. ‘Je moet niet voor elf uur weggaan Gerda, anders mis je het mooiste moment van onze oogstdag: de pauze’. Ze pakt haar verslaggeverswerk serieus op en gaat met de meeste van ons een gesprek aan en ervaart hoe gezellig het er aan toegaat.
Met m’n maten Teun en Dirk ga ik zaailingen zoeken. De mannen hebben de schop en ik trek ze eruit. ‘De esdoorns en essen laten we staan, we gaan voor de bijzondere soorten’. Teun is het met me eens. ‘Kijk naar dit stammetje, dat is een kardinaalsmuts, die moeten we hebben’.

Na de koffie/thee pauze nemen we afscheid van Gerda. Het oogsten gaat als een speer. Daarom splitsen we de groep, de bomenkenners gaan vast sorteren, terwijl ik nog even het bos in duik. Daarna komt het geoliede team in actie: bossen, labelen en tellen en tenslotte inkuilen.

Volgens Derco was de oogst : Aalbes 280x, Veldesdoorn 270x, Kardinaalsmuts 100x, Esdoorn 90x, Meidoorn 52x, Liguster 45x, Kornoelje 40x, Verrassingsbomen 20x. Es 16x, Kruisbes 10x. Noorse esdoorn 10x, Hazelaar 10x, Laurier wilg 9x en waarschijnlijk 80x sneeuwbessen. Dus in totaal 1031 stuks.
Verslaggever Gerda Holla is een bijzondere sportvrouw. Google je haar naam en je kom op een bericht uit 2023: ‘Oostwouds Gerda Holla is de eerste Iron Ice-woman van Nederland. ‘Iron Ice-woman’: deze titel krijgt iemand die zowel een ijsmijl zwom (1.610 meter zwemmen bij een watertemperatuur kouder dan 5 graden) als een hele triatlon volbracht. In Nederland was er nog niemand met deze titel. ‘Die ijsmijl zwom ik een paar jaar geleden al’, zegt Gerda, ‘ik had weer zin in een uitdaging en besloot ook voor de hele triatlon te gaan, maar besefte gedurende de trainingsmaanden al dat ik de lat wel héél erg hoog had gelegd’.

Op naar de volgende eco-fitnness oogstdag: zaterdag 10 januari in het bos bij de paardenmanege in Ewijcksluis en hier een mooi filmpje van een bomen nieuwwens (wat zouden we zijn zonder Ai?). Zie: https://www.youtube.com/shorts/tWtuePlKT70

We moesten er even op wachten maar 12 januari had Gerda Holla een prachtig artikel geschreven in alle edities van het Noordhollands Dagblad.



Één reactie op “Voor driekwart doe ik het voor de lol”
Wat leuk dat Gerda een artikel maakt Cor. Ik ben benieuwd!