Categorieën
MeerBomenNu Natuur Sport Zwemmen

Klaar: wilgenscherm, model mannenmaat

Die gewillige wilg, wat een top boom! De meest makkelijke boom om zich voort te planten. Duw je een waterlot (wilgenteen) in de grond en je hebt zo nieuwe wilg. Maar met die flexibele wilgentenen kan je ook prima vlechten. Mijn favoriet: een wilgenscherm maken!

‘Volgende keer neem ik tentharingen mee, want m’n kleren waaien weg’. Het was een winderige oktober dag. Zwemmen in het Oude Veer, het water is fris maar na een minuut ben je er aan gewend. Daarna volgt de kick en het tevreden gevoel. Met mooi weer hoor je mij niet klagen. Regen vind ik niks, maar harde wind houdt mij niet thuis. Eigenlijk vind ik zo’n stevige golfslag (klotsbakkie) juist leuk. Alleen het omkleden met harde wind bij het Boermansweg strand is geen pretje.

Het eerste begin van wilgenscherm bij de Boermansweg.

Nieuwjaarsdag kwam daar verandering in. Terwijl mijn zwemvrienden de Nieuwjaars duik nemen, begin ik met het maken van een wilgenscherm. Gelukkig de Gemeente keurde mijn plan goed, wilgentenen werden verzameld en ik kon aan de slag.

‘Ik ga naar de nieuwjaarsduik Brigit en ga ondertussen even aan het windscherm werken’. De palenboor gaat mee met de bedoeling de staande wilgenstaken in de grond te graven. Het liep even anders. Zwemvriend Jaap kreeg pech met zijn auto en moest 3 uur wachten op de wegenwacht. Ik hield hem gezelschap en bouwde aan het scherm. Voor Jaap een slechte start van het nieuw jaar, maar het scherm kwam voor de helft af. Als ik eind van de middag de foto op de appgroep zet, zijn m’n zwemvrienden lyrisch. ‘Laat maar weten wanneer we je moeten helpen om het af te maken’.

Hoera, het eerste deel van het scherm is af.

Nou, die dag was dinsdag aangebroken. Ik krijg hulp van Jaap, Bart en Wout en ook Kruiszwinbikkel Ab is van de partij. ‘Wij zorgen voor de koffie/thee en iets lekkers’. Kijk, de zwemvrouwen doen ook mee, gezellig!

Even rust pauze en daar waren de zwemvrouwen met lekkers.

Een kilometertje verderop weet ik een adres waar de knotwilgen net gezaagd zijn. Op de fiets slepen we de mooiste naar het strandje en het vlechten kan beginnen. Met vijf man gaat het een stuk sneller als werken in je eentje. Na de pauze beginnen we aan het tweede scherm en eind van middag is de klus klaar!

Het resultaat van een middag wilgentenen vlechten: de wilgenschermen zijn klaar!

Het Boermansweg strand heeft er een prachtig wilgenscherm bij. Nog even een paar maanden dan ga ik het scherm testen!

PS. Op de appgroep stuurde Anita een leuke cartoon over de hoogte van het scherm: ‘Privacy scherm, model mannenmaat’. Oei, het scherm is maar een meter hoog, iets te laag vrouwen?

En daar gaat ook nog eens een wilgenscherm verschijnen in de achtertuin van Jaap.

Goed voorbeeld doet volgen. Omdat Jan Paul nog genoeg wilgentenen heeft dienen zich nog 2 projecten aan. Bij de picknickbank op het Kruiszwin is beschutting best lekker. Maar ook vriend Jaap uit Oudesluis wil ermee aan de slag in z’n achtertuin. Eerst bij Jaap aan de slag. Jaap krijgt hulp van z’n buurman Johan en met z’n drieën gaan we woensdag 3 februari aan slag.

Het resultaat na een paar uurtjes werken, het begin is er, wordt vervolgd…

Één reactie op “Klaar: wilgenscherm, model mannenmaat”

Heel leuk stukje en wat zullen we er allemaal blij mee zijn. Dankjewel voor deze mooie schermen. Het zal zeker meerwaarde hebben na het genot van een duik in ons mooie oude veer.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *