Categorieën
Familie

Feest met verrassingen in de Achterhoek

‘Jullie stoere Schotse outfit en nette pak moeten mee’. We dachten de regie van ons ’40 jaar getrouwd feest’ in handen te hebben, daar dachten die dekselse dochters (en schoonzonen) anders over …. Een streep ging door de wandeling. Ons vakantiehuis werd met Schotse vlaggen versierd en ‘Familieweekend Highland Games’ konden beginnen.

Dat Schotland thema zat ‘m natuurlijk in onze vakantieliefde. Op een kampeertrektocht door Schotland in 1982 ontmoette we elkaar. Na 3 jaar verkering trouwden we op 1 augustus 1985 en laat dat nu precies veertig jaar terug zijn. Ons koperen en zilveren jubileum vierden we met familie en vrienden, dit robijnen feest doen we in kleine kring samen met de kinderen en kleinkinderen.

Aanrader: De Kunstboerderij ons verblijf met prachtige ruige achtertuin en voedselbos.

In de buurt van Barchem in de Achterhoek vonden we een mooie locatie: De Kunstboerderij. ‘Wil jij ondergedompeld worden in een verrassende beleving van kunst en natuur?’ lees je op de site en verder is er een grote tuin en voedselbos aangelegd. Eigenaar Adriana geeft ons zaterdagochtend een rondleiding. Ze laat een foto zien hoe ooit het erf en de koeienschuur eruit zagen. Veel bestrating en weinig bomen. De klinkers ging eruit en het waterdoorlatende ‘Achterhoekse pad-hard’ ging erin en heel veel bomen werden geplant.

Na de rondleiding mag het nette pak even aan en gingen we opnieuw de natuur in. Fotograaf Rachel was geregeld voor een familie foto-shoot, dat wordt strak vast genieten van het resultaat….

Wie trekt het hardst? Links team rood (zonder fotograaf Niels), rechts team groen.

Hierna volgende weer een verkleedpartij: de Schotse outfit moest aan voor de enige echte ‘Familieweekend Highland Games’. De rode (Cor, Yoeri, Niels en Frea) tegen de groene (Brigit, Joris, Marijke en Astrid). Houtstronken en zandzakken gooien en touwtrekken, zwaar mannenwerk. Logisch dat team rood ging winnen!

Het winnende team van de bijzondere Highland Games in de Achterhoek.
Het Schotse jubileumfeest zanggroep: Marijke, Frea, Astrid, Yoeri, Joris en Niels.

’s Avonds kreeg het Schotse feest een muzikaal vervolg met de opvoering van de Nederlandse hertaling van de ‘Wellerman song’, hierbij de tekst:

Een appeltaartje smaakt het lekkerst na een flinke inspanning, het is goed blijven hangen bij m’n dochters. Met een mooi lied als beloning!

Op verzoek van Brigit werd op donderdag de appeltaart ingewisseld voor een ijsje. Wat een super ijsboerderij met speeltuin in Borculo.

Na 10 jaar opnieuw een bezoek aan de Lebbenbrugge museumboerderij bij Borculo.

Verder vermaakten we ons prima in de Achterhoek. Tien jaar terug hadden we het gebied al eens verkend. Als best verkopende advertentieboer had ik een Kras waardebon gewonnen. De werd besteed in een luxe Fletcher hotel in Ruurlo. We ontdekten toen bij Borculo de Lebbenbrugge museumboerderij.

Niet op zaterdag maar de dag erop aan de wandel naar museumboerderij De Lebbenbrugge. Op de foto Astrid, Yoeri, Cor en Joris.

Zondag liep ik er met Joris, Yoeri en Astrid heen. Niels en Elodie sloten later aan. Ook nu weer een prachtige rondleiding. De 83-jarige Johan Aalbers nam er de tijd voor en vertelde ons leuke anekdotes van vroeger, Op de site staat:  ‘een Middeleeuws boerderijtje aan de Lebbenbruggedijk. Een zanderig karrenspoor destijds een belangrijke handelsroute (hessenweg) die vanaf de handelssteden in Duitsland via Hanzesteden Zutphen en Deventer richting Utrecht en Amsterdam liepen. Grote karren met paarden reden over deze vaak modderige weg en vervoerden zo hun handelswaar’.

Donderdag ga ik met Brigit naar het landgoed De Wiersse. Op de site staat: ‘winnaar van de meest bijzonder tuin van Nederland’. Helemaal mee eens, het is genieten van dit landgoed. Op de moestuin waren vrijwilligers bezig met onderhoud.

Brigit in haar nopjes: ijsjes eten, tuin praatjes en spelen met haar ‘Schotse’ schoonzonen.
‘Open tuinen route’ op donderdagavond bij Tuin De Kalenberg van Frank en Marijke.

’s Avonds ga ik nogmaals op tuinen bezoek. In het plaatselijke Achterhoeks Nieuws stond een artikel over de zomeravond openstelling van vijf tuinen in de buurt. De tuin van De Kalenberg in Barchem is het meest in de buurt. Hier maakt ik kennis met de sympathieke eigenaars Frank en Marijke. Bij de koffie laten ze trots het Groen & Bloei artikel (november 2024) over hun tuin zien.

Ons fantastische verblijf in De Kunstboerderij bij Barchem.

In de zomer van 2015 was ik er met Brigit: museumboerderij De Lebbenbrugge. Ook nu weer een filmpje van de rondleiding, dit keer van Johan Aalbers:

De napret kwam al na 1 week: de photobooth was klaar, 95 prachtige foto’s van fotograaf Rachel Goldenbeld, mijn selectie van de leukste hieronder:

2 reacties op “Feest met verrassingen in de Achterhoek”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *