Nog maar net bekomen van onze week Achterhoek, stond zaterdag Enkhuizen op de ‘to-do’. Het Maritieme festival, dit jaar zonder de groep ‘Onstuimig Schuim’. Eigenlijk wilde ik muiten door thuis te blijven, maar daar was de groep ‘Act of Mutiny’, die voor een topdag zorgde.
Brigit laat liever geen kans voorbij gaan om haar muziekvrienden te zien, ik had zo m’n twijfels. Meestal zijn het dezelfde maritieme groepen die in het Buitenmuseum van het Zuiderzeemuseum optreden. Maar is het nog wel leuk als mijn favoriet ‘Onstuimig Schuim’ (helaas gestopt) er niet is?


Op het programma stonden bekende groepen als ‘De Kaapstander’, ‘Stowaway’ en ‘Paddy’s Passion’, altijd leuk om ze weer te horen en zien. De groep die ik zeker wilde zien was ‘Act of Mutiny’. Ze komen niet al te vaak op maritieme festivals, maar springen er altijd uit door hun kwaliteit en inzet.

De groep is in het najaar van 2008 begonnen, zes leden uit het Leidse Zeemanskoor ‘Rumor di Mare’. Inmiddels zijn ze nog met vier. Op de foto in de kapel van links af: René, Herman, Jeroen en Leo.

De overeenkomst die de groep met Onstuimig Schuim heeft is dat ze beide een cellist hebben (Julia bij Onstuimig Schuim, Jeroen bij Act of Mutiny). Bij gevoelige nummers een prachtig instrument!
Bij het festival Deunen & Deinen in 2019 trad Act of Mutiny ook op. Ze speelde het kippenvel nummer ‘Motherland’ (van Natalie Merchant) en Brigit mocht meezingen. Mooi het moment in 2022 Appingedam toen ze in een bootje langs voeren. Wij zaten op het terras en Brigit kreeg opnieuw de uitnodiging om mee te zingen…

Geen van de drie optredens van Act of Mutiny in Enkhuizen sla ik zaterdag over. Gelukkig maar, want ze waren klasse met als pareltje die in de Kapel. In het kerkje met z’n mooi akoestiek speelde ze de gevoelige nummers én natuurlijk ook ‘Motherland’. Genieten!



